צבעים לקיר – שלבי הבסיס לפני צביעה והשלבים לצביעת קירות יעילה.

צבעים לקיר- מהם?

צבעים לקיר הם חומרים המשמשים לכיסוי הקיר בצבע חדש ושכבה חדשה. הצבעים לקירות הם גורם משפיע ביותר ביצירת האווירה בחלל החדר, לצבעים יש יכולת לעורר בנו רגשות ותחושות שונים. אנשים רבים צובעים את הקירות שלהם בצבעים חדשים בכדי לרענן את האווירה או בכדי לחדש את מראה הקיר, להסתיר פגמים שנגרמו עם הזמן ועוד.. ניתן לבצע עבודת צביעה בצבעים לקיר על ידי צבעי מנוסה, שזהו בעל מקצוע העוסק בצביעה, או לחסוך כסף לבצע זאת בצורה עצמאית.

שלבי הבסיס לפני הצביעה

בעת צביעה בצבעים לקיר, יש כמה שלבים בסיסיים שחשוב להכיר:
• הכנת סביבת העבודה – הכנת סביבת העבודה הוא השלב הראשון שיש לבצע לפני תחילת הצביעה, חשוב מאוד לפנות ולהזיז את כל הרהיטים, החפצים והאובייקטים לחדר אחר, או לקבץ אותם במרכז החדר. מומלץ מאוד לכסות את כל הרהיטים והחפצים שנשארים בחדר בניילון, כסו גם את הרצפה ושקעים בקיר. הזזת הרהיטים תתרום לצביעה קלה יותר ולא תגביל אתכם בתנועתם בזמן הצביעה, כיסויים בניילון ימנע לכלוך והכתמתם ובכך יחסוך לכם בזמן הניקיון ובפגיעה ברהיטים. צבעים ידועים כחומרים שלא יורדים בקלות מבדים וקשים מאוד להסרה מן הרצפה.
• ניקיון שטח העבודה – ניקיון שטח העבודה הוא השלב השני החשוב ביותר לביצוע לפני תחילת הצביעה, חשוב מאוד לנקות את הקיר והחליק אותו בצורה יסודית. כל לכלוך שיישאר על הקיר עלול לגרום לפגיעה בגוון הצבע, גושים ובליטות עלולים להיות מובלטים יותר לאחר הצביעה ולפגוע באיכות שכבת הצבע. מומלץ מאוד גם למרוח פריימר על שטח העבודה לפני תחילת הצביעה ולא לצבוע על קירות רטובים.
• בדיקת ניסיונית – ביצוע בדיקת צבעים ניסיונית הוא השלב השלישי החשוב לפני תחילת הצביעה, כל צבע נראה שונה על קירות מסוגים שונים ובעלי מרקמים שונים. לכן, מומלץ לבצע בדיקה של הצבע והגוון שלו על חלק קטן של הקיר בכדי לוודא שזהו אכן הגוון שאתם רוצים להשתמש בו.

שלבים לצביעת הקיר בצבעים:

• תקרה – בעת צביעת התקרות הכי מומלץ להתחיל מן התקרה במידה ואתם מתכננים לצבוע גם אותה.
• אזורים בעייתיים וצרים – לאחר צביעת התקרה, השלב הבא הוא צביעה של אזורים בעייתיים וצרים, כל ייעלו את הליך הצביעה ולא תתפזרו ותהפכו את ההליך לארוך יותר.
• מסגרות – לאחר צביעת האזורים הבעייתיים יותר, צבעו מסביב למסגרות, צבעו את מסגרת הקיר ואת הקו שמפרדי בין הקיר לתקרה.
• צביעת הקירות עצמם – רק לאחר כל השלבים הנ"ל, התחילו בצביעת הקירות עצמם, תמיד תצבעו מלמעלה כלפי מטה בכיוון אחיד.