איטום גגות – זיפות גגות לעומת איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות – מה זה?

איטום גגות הוא חלק בלתי נפרד מגגות של בניינים, בתים ומבנים שונים, איטום גגות הוא בעצם מה שמאפשר לגג עמידות בפני מים ומונע חדירה של מי גשמים אל תוך החלק הפנימי של הבניין. איטום גגות הוא לרוב שכבה של חומר מבודד, שבשילוב עם שיטת איטום וחומרים נוספים מהווה שכבת אטימה נגד מים שמשתמרת לאורך זמן ומגנה על הגג מפני חדירת מי גשמים עם בוא החורף. גגות שאין להם איטום גגות איכותי או שיש להם איטום גגות לקוי עלולים לגרום לחלחול מים אל תוך פנים הבניין, שיגרמו לנזילות, רטיבויות ועובש בדירות הבניין או בחלקים הפנימיים של המבנה.

איטום גגות בזפת

איטום גגות בזפת זו אחת השיטות הוותיקות בתחום, היא נקראת גם זיפות גגות ומתבססת על זפת בחומר מבודד נגד מים. הזפת שימשה עוד בעבר לאיטום בתחום הספנות, לאיטום כלי שייט למיניהם, כיום היא משמשת לשלל שימושים כמו איטום גגות, איטום מרתפים, איטום תשתיות ועוד.. הזפת מיושמת בעודה חמה, יש לחממה לטמפרטורה של 185 מעלות צלזיוס בדיוק מוחלט, מה שהופך את התהליך למעט יותר מורכב מאחר וחימום הזפת מתבצע בצורה ישירה. חימום בצורה ישירה הוא חימום שאינו מבוקר או אחיד, מורכב וקשה, מסוכן ומזהם את הסביבה. כל אלו הופכים את שיטת זיפות הגגות לשיטה מיושנת ופחות יעילה לעומת שיטות אחרות כמו איטום גגות ביריעות ביטומניות. אחד מהחסרונות בזיפות גגות הוא שיש צורך לבצע סיוד לגג כל שנה בכדי לשמור על איכות האיטום.

איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום גגות ביריעות ביטומניות זו שיטה חדישה ועדכנית בתחום, היא מתבצעת על ידי רצועות ביטומן שמגיעות בצורת גליל ומשווקות בגדלים שונים. רצועות ביטומן אלו מועשרות בשני סוגים של פולימרים, מה שמחלק אותן לשני סוגי יריעות – יריעות APP ויריעות SBS. היריעות הנפוצות ביותר בשימוש לאיטום גגות הן יריעות המועשרות בפולימר מסוג APP. איטום ביריעות ביטומניות זו שיטה יעילה מאוד שמהווה פתרון אידאלי כמעט לכל מצב ומקרה, היא דינמית מאוד ומתאימה את עצמה בדרך היישום לכל סוג של גג ומצב. ליריעות ביטומניות מאפיינים רבים המייחדים אותן. היריעות הן גמישות, מה שמאפשר להן לעמוד בתזוזות אדמה מבלי להיקרע, הן מגיעות בשכבה אטימה ואחידה, מה שמהווה איטום מוחלט וברמת איכות מקסימלית, הן עמידות מאוד ומשתמרות מעולה לטווח הרחוק ללא צורך בטיפולים שנתיים.