הדברות וטכנאי מזגנים

הדברות

אפשר לבצע הדברות על ידי קריאה למדביר מורשה בעל רישיון שהוא בעל ידע וניסיון רב בביצוע הדברות של מזיקים שונים. קיימות הדברות נגד נמלים, תיקנים וחרקים נוספים המסתובבים פה ושם בבית. בחצרות רצוי לבצע הדברה נגד מכרסמים כמו עכברים וחולדות הנראים פה ושם בחצרות.
בעת ביצוע הדברות חשוב מאד שהבית יהיה ריק מאנשים ומבעלי חיים . חומרי ההדברה הכימיים עלולים לגרום להרעלה לבעלי החיים ולכן יש ליידע מראש את המדביר על העובדה שבבית גרות חיות מחמד . בהכנה לביצוע ההדברה יש לוודא כי כל הציוד, המזון, הצעצועים וכו' ממוקמים בתוך הארונות ולא על המשטחים או על הרצפה. בתום ההדברה יש להמתין שעתיים ורק לאחר מכן לפתוח את החלונות, לאוורר ולנקות את הבית על פי ההנחיות של המדביר.
אם מתגלים בבית חתיכות שחורות קטנות בסמוך למשקופי העץ, קיימת סבירות גבוהה שמדובר בצואה של טרמיטים. במקרה כזה יש לקרוא בהקדם לנציג של הדברות כדי לאבחן אם אכן מדובר בהם. ההדברה נגדם כוללת החדרת חומרים מיוחדים לקרקע . החומרים שוטפים את כל הרבדים הפנימיים וגורמת לכולם למות. רק מדביר בעל ניסיון ורישיון יודע איך לבצע את ההתנהלות המקצועית בתחום זה.
בעת כניסה לדירה חדשה או דירה שכורה מומלץ לקרוא להדברות כדי שיבצעו הדברה יסודית לפני הכנסת הציוד והריהוט הביתה. זו אופציה נוחה מאד וכך אין צורך להזיז ולאחסן פריטים לקראת ביצוע ההדברה ולסדר אותם שוב לאחר מכן.

טכנאי מזגנים

טכנאי מזגנים מטפל בכל תקלה במזגן שבגללה הוא אינו פועל כלל או פועל מעט ובעוצמה פחותה. יכולות להיות לכך סיבות רבות כמו פילטר מלא באבק, חוסר גז או בעיה באחד הכרטיסים האלקטרוניים. הטכנאי המיומן בודק כמה אלטרנטיבות וברוב המקרים הוא עולה די מהר על מהות התקלה ומתקן אותה .
בעת צורך ברכישת מזגן הביתה, כדאי לקרוא לטכנאי מזגנים ולהתייעץ אתו איזה מזגן לרכוש. מה גודלו, כמה כוח סוס ומיהו היצרן המומלץ. טכנאי מזגנים נחשף לתקלות במזגנים השונים ולכן הוא יודע באיזה סוג מזגנים קיימת כמות תקלות אפסית, ועל דגם זה הוא ממליץ.
בקיץ קשה מאד לחיות או לעבוד ללא מזגן ולכן קריאה לטכנאי מזנים מצריכה הגעה מהירה שלו כדי להקל על הדיירים או העובדים. הטכנאי מצויד בכל האביזרים, חלקי החילוף, גז ועוד כדי שיהיה ערוך לתיקון כל תקלה אפשרית.
טכנאי מזגנים המתקין מזגן חדש, חייב לבצע זאת באופן זהיר ומדויק כיוון שלעתים העבודה מתבצעת בגובה רב ולכן מסוכנת מאד. הטכנאים נוקטים משנה זהירות וקושרים את עצמם באמצעות רתמה או באמצעי בטיחות אחרים.