מנעולן וחשמלאי

מנעולן

מנעולן מגיע לבתים שבהם הדלת נטרקה ואין כל אפשרות להיכנס פנימה דרך דלת הכניסה. במקרים כאלה הוא פורץ את הדלת במינימום נזקים כדי לאפשר לדיירים להיכנס הביתה. כדי שלא יקרו מקרים כאלה שוב, מומלץ להשאיר מפתח נוסף אצל קרוב משפחה או שכנה טובה. אם המפתח תקוע בצד השני של הדלת, אין ברירה אלא לפרק את הצילינדר ולהתקין חדש.
כשצריכים מנעולן, זמן ההגעה הוא קריטי. המנעולן עוזר לפרוץ דלתות נעולות במכונית כשבעל הרכב שכח בתוכה את המפתחות ואין לו כל דרך להיכנס למכונית ולהמשיך בדרכו.
כששוכחים את הקוד לכספת הביתית או העסקית וצריכים להוציא ממנה מסמכים או פריטים חשובים, קוראים למנעולן כדי שיפרוץ את הכספת ואפשר יהיה לשלוף את מה שדרוש. פיצוח כספת אינו עניין של מה בכך וזה דורש ריכוז וידע רב .
מנעולן, ממליץ להחליף צילינדר בכמה סיטואציות חשובות. לאחר פריצה לדירה בה הגנבים לקחו גם את צרור המפתחות כדי לגנוב את הרכב, הכרחי להחליף צילינדר כדי שהפורצים לא יחזרו לבית זה באמצעות המפתח הנמצא בידיהם. אם רכשתם דירה יד שנייה רצוי להחליף צילינדר כדי שבעלי הבית הקודמים או קרוביהם שיש ברשותם מפתח, לא יבקשו להיכנס לבית הישן . אם אתם שוכרים דירה, כדאי להחליף צילינדר כדי שהשוכרים הקודמים לא יגיעו בכוונה או בטעות לדירתם הקודמת.

חשמלאי

כשקורה קצר בבית, האפשרות היחידה לטפל בכך היא לקרוא לחשמלאי שהוא מוסמך לטפל בנושא החשמל . החשמלאי יבדוק את כל התקלות האפשרויות, יחליף את הפקקים ויגרום לכך שאספקת החשמל תחזור לסדרה.
חשמלאי מוסמך, מורשה לטפל בתקלות חשמל הקורות בבית או בעסק. כשיש בעיה, קוראים לחשמלאי והוא בודק נקודות שונות עד ההגעה למיקום הבעייתי שגרם לקצר כמו לדוגמה שקע של קומקום או דליפת מים ממכשור כמו מכונת כביסה או דוד שמש.
אם המזגן מפסיק לפעול, בודק אותו חשמלאי. הסיבה לכך היא במקרים רבים עקב העובדה שהשקע החשמלי נשרף ולכן אין אספקת חשמל לצנרת החשמל והמזגן למרות כל הניסיונות אינו פועל.
כשנורה נשרפת, בדרך כלל מחליפים אותה בנורה אחרת. אך לעיתים, הנורה גורמת לנזק בלתי הפיך לחוטי החשמל ולכן אין ברירה אלא להזמין חשמלאי שישחיל חווט חדש לבית המנורה, יתקין נורה חדשה ורק לאחר מכן יהיה שוב אור בבית.