עיצוב פנים – עיצוב פנים הבית, שימוש בצבעים ועיצוב הסלון והמטבח.

עיצוב פנים הבית

עיצוב פנים הבית הוא תחום נרחב הכולל חלקים רבים, בבית ישנם חדרים שונים – חדרי שינה, חדרי רחצה ושירותים, מטבח, סלון וכו’.. לכל חדר יש פונקציונליות שונה וכשם כך יש צורך בגישת עיצוב פנים שונה. עיצוב פנים הוא בעצם העיצוב המראה הפנימי והמבנה הפנימי של חללים, הן מבחינה דקורטיבית והן מבחינה פונקציונלית. מבחינה דקורטיבית, עיצוב פנים הוא שילוב מכלול האלמנטים במרחב החלל כך שיתאימו וייצרו סגנון עיצובי לחדר, ישדרו אווירה מסוימת וייראו טוב. מבחינה פונקציונלית, עיצוב פנים הוא התאמת השימוש בחדר לעיצובו, כמו בחירה ברהיטים הנחוצים בכדי לממש את הפוטנציאל של החדר ולהפוך אותו לנוח יותר לשימוש מבחינה פרקטית. עיצוב פנים הוא תחום נרחב המתחלק לעיצוב הסלון, עיצוב המטבח, עיצוב חדרי השינה, עיצוב חדר הרחצה ועוד..

הצבעים כאלמנט עיצובי בעיצוב פנים

הצבעים הם אחד האלמנטים החשובים ביותר והמשמעותיים ביותר בעיצוב פנים, לצבעים השפעה משמעותית על מצבי הרוח שלנו והאווירה בחדר. כשם כך, הם מהווים אלמנט מרכזי בעיצוב פנים של כל חדר וחלל, התאמת ושילובם בחדר היא גם פרט חשוב מאוד כחלק מעיצוב פנים. לדוגמה, שימוש בצבעים קרים בכדי לשדר אווירה קרירה ומודרנית, או בצבעים חמים בכדי לשדר אווירה ביתית, אינטימית ומשפחתית. .

עיצוב פנים – עיצוב המטבח והסלון

עיצוב פנים המטבח והסלון הוא אחד החלקים החשובים ביותר בעיצוב הבית כולו ובסגנון העיצובי בבית. הסלון והמטבח הם האזורים המשותפים של דיירי הבית, בהם הם מבלים מחוץ לחדר השינה שלהם במהלך היום. במטבח לצורך בישול והכנת אוכל, ובסלון לצורך בילוי שעות הפנאי, צפייה בטלוויזיה או סתם ישיבה. ישנם שלל סגנונות שונים לעיצוב המטבח והסלון, הסגנונות הנפוצים ביותר הם עיצוב פנים מודרני, עיצוב פנים כפרי, עיצוב פנים קלאסי ועיצוב פנים וינטג’. כל אחד מהסגנונות הללו הוא בעל אלמנטים המייחדים אותו ואווירה מיוחדת, לדוגמה, בעיצוב פנים קלאסי ישנה אווירה מלכותית, יוקרתית ועתיקה, בעוד שבעיצוב פנים מודרני ישנה אווירה קרירה, חדשנית ומודרנית. גם מבחינה פרקטית, חשוב לעצב את הסלון והמטבח כך שיתאימו לצרכים שלנו, אם אנחנו צריכים יותר משטח עבודה במטבח כדאי לקחת מטבח גדול יותר, אם אנחנו צריכים יותר אזורי אחסון אז כדאי לקנות ארון סלון או ריהוט עם מגירות ומדפים וכדומה…